صفحه اصلی
اخبار و اطلاعیه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سایر مراکز علمی
وزیر علوم بر استفاده از کمک‌های خیّرین برای تجهیز آزمایشگاه‌های دانشگاه‌ها تأکید کرد

وزیر علوم بر استفاده از کمک‌های خیّرین برای تجهیز آزمایشگاه‌های دانشگاه‌ها تأکید کرد

 

وزیر علوم بر استفاده از کمکهای خیّرین برای تجهیز آزمایشگاه‌های دانشگاه‌ها تأکید کرد

وزير علوم، تحقيقات و فناوري گفت: نبايد كمك‌هاي خيّرين آموزش عالي را به احداث دانشكده و خوابگاه منحصر كنيم بلكه بايد بخشي از اين كمك‌ها به سمت خريد يا توليد تجهيزات آزمايشگاهي مهم، حساس و گران آزمايشگاههاي دانشگاه‌ها هدايت شود.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه کوثر و به نقل از روابط عمویم وزارت علوم، دكتر "محمد فرهادي" در جمع خيّرين آموزش عالي دانشگاه‌هاي سراسر كشور اظهار داشت: حوزه فعاليت و كمك‌هاي خيّرين آموزش عالي فقط سرمايه گذاري مالي نيست بلكه تمام ابعاد آموزش عالي، ظرفيت حضور خيّر را دارد و ارائه خدمات مختلف به دانشجويان و استادان، مهارت آموزي به دانشجويان و فراهم كردن زمينه كارورزي آنان در صنايع و مشاغل  و هر اقدامي كه به آموزش و پژوهش در دانشگاه‌ها كمك مي‌كند نيازمند حضور افراد خيّر است.

وزير علوم با تأكيد بر برگزاري مستمر نشست مشترك مسئولان آموزش عالي با خيّرين اين حوزه براي تشريك مساعي، هم‌افزايي و اطلاع از ديدگاه‌هاي آنان گفت: وزارت علوم بسترهاي قانوني و تشويقي لازم را براي تسهيل مشاركت خيّرين در آموزش عالي انجام داده و براي انجام اقدامات بيشتر  در اين حوزه آمادگي دارد.

وي ضمن اشاره به نقش جدي و موثر خيّرين آموزش عالي در توسعه دانشگاه‌ها گفت: كميتههاي خيّرين آموزش عالي، دانشگاهيان و اقشار مردم بايد در جهت جذب هرچه بيشتر  خيّرين  به حوزه آموزش عالي تلاش كنند.

براساس اين گزارش، در اين نشست، خيّرين آموزش عالي نيز ديدگاه‌هاي خودرا مطرح كردند كه " توجه بيشتر به افكار، ايده‌ها و تجربيات خيّرين در دانشگاه‌ها"،" فراهم كردن زمينههاي فعاليت در حوزه‌هاي غير مالي براي افراد خيّر"، " پايبندي به حفظ و رعايت شرايط فقهي و شرعي  اموال و اماكن وقف  شده در آموزش عالي" از محورهاي مهم آن بود.

منبع: msrt.ir

 

 
اذان صبح:  
طلوع خورشید:  
اذان ظهر:  
غروب خورشید:  
اذان مغرب:  

مرکز استان:
طول جغرافیایی:
عرض جغرافیایی:
روز:
ماه: