صفحه اصلی
اخبار و اطلاعیه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سایر مراکز علمی
انتظار مراجع عظام از وزارت علوم درباره دانشگاه تک جنسیتی

انتظار مراجع عظام از وزارت علوم درباره دانشگاه تک جنسیتی

انتظار مراجع عظام از وزارت علوم درباره دانشگاه تک جنسیتی

معاون فرهنگی وزارت علوم گفت: نگاه این وزارتخانه بر این است که زمینه مناسب برای دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در دانشگاه‌های تک جنسیتی را فراهم کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه کوثر، ضیاء هاشمی در اخبار علمی فرهنگی شبکه چهار گفت: دانشگاه‌هایی که مختص خواهران و یا برادران است در کشور فعالیت می‌کنند که نگاه مراجع عظام براین است این موضوع بدون شتابزدگی و همراه با دقت نظر و کارشناسی دنبال شود.

معاون فرهنگی وزارت علوم تأکید کرد: وزارت علوم زمینه مناسب برای دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در دانشگاه‌های تک جنسیتی را فراهم می‌کند اما این امر به معنای شتابزدگی در این حوزه نیست.

هاشمی اظهار داشت: این مطالبه در میان بخشی از جامعه وجود دارد بنابراین وزارت علوم نیز به دنبال فراهم کردن شرایط برای این افراد است.

وی عنوان کرد: درحال حاضر دانشگاه‌های بزرگی مانند الزهرا و حضرت معصومه مختص بانوان هستند و در استان‌های مختلف کشور نیز چنین مراکزی وجود دارد.

معاون فرهنگی وزارت علوم خاطرنشان کرد: ایجاد دانشگاه‌های مختص یک جنس خاص در تمام دنیا رواج دارد اما راه‌اندازی این نوع مراکز یک جریان غالب نیست.

هاشمی با اشاره به دیدار وزیر علوم با مراجع عظام گفت: مراجع عظام تأکید داشتند که در خصوص موضوع ایجاد دانشگاه‌های تک جنسیتی مطالعه انجام شود.

وی با بیان اینکه وزارت علوم به موضوع دانشگاه های تک جنسیتی نگاه حمایتی دارد، تاکید کرد: اما این روند به معنای شتابزدگی و نگاه تک بعدی و کلیشهای به این موضوع نیست.

 
اذان صبح:  
طلوع خورشید:  
اذان ظهر:  
غروب خورشید:  
اذان مغرب:  

مرکز استان:
طول جغرافیایی:
عرض جغرافیایی:
روز:
ماه: