صفحه اصلی
اخبار و اطلاعیه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سایر مراکز علمی
مدیرکل تربیت بدنی سازمان اموردانشجویان: بودجه‌های ورزشی در سال آینده فعالیت محور می‌شوند

مدیرکل تربیت بدنی سازمان اموردانشجویان: بودجه‌های ورزشی در سال آینده فعالیت محور می‌شوند

مدیرکل تربیت بدنی سازمان اموردانشجویان: بودجه‌های ورزشی در سال آینده فعالیت محور می‌شوند

دكترمحمد پوركياني مديركل تربيت بدني سازمان امور دانشجويان از توجه به رشته تير و كمان در دانشگاه‌ها خبرداد و گفت: سال آينده تعدادي تير و كمان در اختيار دانشگاه‌ها قرار مي‌گيرد و اميدواريم به سمتي پيش برويم كه طي 4 سال آينده اكثر نفرات تيم ملي در اين رشته از دانشگاهيان باشند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه کوثر و به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، دكتر پوركياني در چهل و هفتمين گردهمايي مديران تربيت بدني دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي كشوراز توجه دانشگاه قم به تربيت بدني تقدير كرد و اظهارداشت: با نگاهي كه متوليان دانشگاه قم به ورزش دانشگاهي داشتند رشته تربيت بدني در اين دانشگاه راه‌اندازي شد كه اين اقدام قابل تقدير است.

وي با تشبيه ورزش به يك شمشير دولبه گفت: ورزش را مي توان از ابعاد مختلف بررسي كرد كه هر كدام از اين ابعاد اگر اخلاق حرفه اي رعايت نشود اثرات منفي خواهد داشت.

مديركل تربيت بدني سازمان اموردانشجويان عنوان كرد: يكي از عوامل مهم كه بايد در ورزش به آن توجه شود جنبه تربيتي و آموزشي است، چرا كه اين امرمانع از ترويج بد اخلاقي ها مي‌شود.

وي در ادامه توسعه همه جانبه ورزش در دانشگاه‌ها، تمركز در سياست گذاري هاي كلان، توسعه محيط حقوقي، گسترش برنامه ها بر اساس سرفصل ها را از نمونه سياست‌ها دانست.

دكتر پوركياني همچنين در خصوص اقدامات مرتبط در خصوص ورزش قهرماني نكاتي را مطرح و توجه به ورزش به خصوص بعد قهرماني آن را در دانشگاه‌ها مد نظر قرارداد.

وي يكي از مشكلات مهم در دانشگاه‌ها جهت توسعه ورزش را  نبود زيرساخت‌ها دانست و افزود: در دانشگاه‌ها 75 درصد از اماكن ورزشي  را بخش فوق برنامه و معاونت دانشجويي مي‌سازد و در اين زمينه نياز است تا معاونت هاي آموزشي نيز همكاري و در اين رابطه فعال‌تر شوند.

دكتر پوركياني استاندارد سازي اماكن ورزشي را در دانشگاه‌ها مورد تاكيد قرارداد و افزود: يكي از نكات مهم در احداث اماكن ورزشي توجه به استانداردسازي است و در اين خصوص مد نظر قراردادن شرايط  مختلف محيطي و آب و هوايي مهم است.

 مديركل تربيت بدني سازمان اموردانشجويان با بيان اينكه درلايجه بودجه 95 بودجه فعاليت هاي ورزشي دانشجويان پيش بيني شده است، گفت: بودجه‌ها‌ي ورزشي در سال آينده دقيقاً فعاليت محور مي‌شوند و دانشگاه‌هايي كه بودجه فرهنگي گرفته و در آن 25 درصدي را كه اختصاص به ورزش داده شده را اعلام نكنند، سال آينده بودجه‌اي در اين خصوص به آن‌ها تعلق نمي‌گيرد.

وي در خاتمه در خصوص تشكيلات مربوط به ورزش در دانشگاه‌ها و برخي آيين نامه‌هاي مرتبط با ورزش دانشگاهي، نكاتي را مطرح كرد.

منبع: msrt.ir

 
اذان صبح:  
طلوع خورشید:  
اذان ظهر:  
غروب خورشید:  
اذان مغرب:  

مرکز استان:
طول جغرافیایی:
عرض جغرافیایی:
روز:
ماه: