صفحه اصلی
اخبار و اطلاعیه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سایر مراکز علمی
اعطای وام اشتغال به دانشجویان در دهه فجر/ رشد ۸۰ درصدی وام تحصیلی

اعطای وام اشتغال به دانشجویان در دهه فجر/ رشد ۸۰ درصدی وام تحصیلی

اعطای وام اشتغال به دانشجویان در دهه فجر/ رشد ۸۰ درصدی وام تحصیلی

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از رشد ۸۰ درصدی وام تحصیلی در نیم‌سال دوم سال تحصیلی ۹۵-۹۴ خبر داد و گفت: وام اشتغال از دهه فجر عملیاتی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه کوثر، ذوالفقار یزدان مهر با اشاره به هدفمند شدن وام‌های دانشجویی گفت: اعتبار وام تحصیلی در نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۵-۹۴ نسبت به نیم سال اول ۸۰ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: امسال در وام شهریه نیز علی‌رغم محدودیت‌هایی که با آن مواجه بودیم، هم کمبود اعتبار سال قبل جبران شده و هم به اندازه عملکرد سال گذشته وام شهریه پرداخت کردیم.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود: همچنین دانشگاه‌هایی که برای وام شهریه ثبت‌نام کرده بودند ولی به علت کمبود اعتبار نتوانسته بودند از وام شهریه استفاده کنند، مجدد نامه زده و به آنها نیز وام اختصاص داده شد.

وی تأکید کرد: می‌توان گفت به تمام متقاضیان، وام شهریه اختصاص دادیم.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان ادامه با اشاره به وام اشتغال گفت: در جلسه اخیر هیأت امنای صندوق رفاه دانشجویان وام اشتغال مصوب و تفاهم‌نامه آن نیز با صندوق کارآفرینی امید امضا شد.

وی با بیان اینکه شیوه نامه اجرایی وام اشتغال عملیاتی شده است. ادامه داد: پرداخت وام اشتغال از دهه فجر عملیاتی می‌شود و دانشگاه‌هایی که کارگاره‌های مهارت محور و کارآفرین داشته و دانشجویان آنجا اشتغال داشته باشند، تا ۱۰۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه با بازپرداخت ۶۰ ماهه می‌توانند دریافت کنند.

یزدان مهر درباره اینکه آیا فارغ التحصیلان دیگر دانشگاه‌ها نیز می‌توانند از وام اشتغال استفاده کنند، گفت: آن‌ها نیز می‌توانند، ولی بیشتر این وام برای دانشگاه‌های هنر، دانشگاه‌های صنعتی و دانشگاه‌های که فنی و حرفه‌ای محور هستند در نظر گرفته شده است. فارغ التحصیلان دیگر دانشگاه‌ها درصورتی که کارگاه داشته و فعالیت آنها منتج به تولید شده باشد، می‌توانند ثبت نام کرده و با بررسی صندوق کارآفرینی امید وام دریافت کنند.

منبع: mehrnews.com

 

 
اذان صبح:  
طلوع خورشید:  
اذان ظهر:  
غروب خورشید:  
اذان مغرب:  

مرکز استان:
طول جغرافیایی:
عرض جغرافیایی:
روز:
ماه: